In Boyle hebben we ons voedselpakket opgehaald wat ons weer 7 dagen van eten voorziet. De route volgt eerst de Huruni rivier. Na de prachtige ‘Harper pass’ waar we ons bijna in de jungle wanen volgen we het stroomgebied van de Taramakau river. De finale van deze route is erg spectaculair. We moeten via de “Deception river” omhoog naar de ‘Goat pass’ en aan de andere kant naar beneden. Deze route wordt afgeraden bij slecht weer, maar halverwege gaat het regenen… het laatste uur lopen we alleen maar tot ons heupen door het water en de regenjassen houden ons op gegeven moment ook niet meer droog. Helemaal verkleumd komen we bij de hut aan waar…. geen kachel is want hij staat boven de boomgrens. We moeten onszelf warm zien te krijgen. Alle kleren aan en de slaapzak in. Op dit soort momenten staat het hoofd niet naar foto’s maken. Achteraf is dat altijd jammer. Via de radio maken we contact met de Department of Conservation DOC om te overleggen of het verantwoord is om de volgende dag naar beneden te lopen. Volgens hen is het geen probleem. Zo snel als het water omhoog komt zo snel zakt het ook weer en in een lekker zonnetje lopen we naar beneden.
Hallo Jill en Aart-Jan, leuk om jullie reisverslag (mee) te lezen, prachtige daar! Wel pittig hoor. Onze dochter en haar vriend lopen dezelfde route, maar zijn wat later begonnen. Dankzij jullie reisverslag weten we nu een beetje wat ze nog te wachten staat en leren we het gebied ook een beetje kennen. Wensen jullie nog veel plezier toe. En blijf vooral schrijven en posten!