Na onze rustdagen in Te Anau zetten we ons aan het laatste stuk van de tocht, de 220 kilometer door ‘southland’ tot aan Bluff. We hebben de hoge bergen achter ons gelaten, maar dat houdt niet in dat het vlak en makkelijk wordt. Het blijft heuvelachtig en sommige etappes zijn zeer lang. Ook lopen we…
Categorie: Categorie
Wanaka – Arrowtown – Te Anau 2 tot 14 januari
Je zou het misschien niet verwachten maar als we weer aan een “sectie” van enkele dagen beginnen vraagt dat enige planning. We hebben de “trailnotes” die een beschrijving geven van de route en een indicatie van de tijd die we er mee bezig zullen zijn om van hut naar hut te komen. Ze zijn niet…
Lake Tekapo – Wanaka, 24 tot 30 december.
We zijn eigenlijk wel toe aan een paar rustdagen maar Tekapo is een toeristisch stadje en is enorm druk. Dat heeft er vooral mee te maken dat het hier een soort “bouwvak” is en omdat we niets van te voren boeken kunne. We vaak geen accommodatie vinden. We proberen het een dorp verderop maar ook…
Arthurs Pass – Methven – Lake Tekapo 14 tot 23 December
Ook in Arthurs pass staat een voedselpakket voor ons klaar. We nemen een rustdag om de dingen te doen die je op een rustdag doet: de was, goed eten, blog bijwerken, slapen en de lokale bezienswaardigheden bekijken. De volgende etappe kost ‘maar’ 3 dagen. We lopen door tot aan de ‘Rakaia river’. Deze rivier kun…
Boyle – Arthur’s Pass , 5 tot 12 December
In Boyle hebben we ons voedselpakket opgehaald wat ons weer 7 dagen van eten voorziet. De route volgt eerst de Huruni rivier. Na de prachtige ‘Harper pass’ waar we ons bijna in de jungle wanen volgen we het stroomgebied van de Taramakau river. De finale van deze route is erg spectaculair. We moeten via de…
Nelson Lakes en Waiau Pass
-Van St Arnaud naar Boyle- 29 november tot 5 december 2022 Het komende traject belooft weer heel erg mooi te worden. De ‘Nelson lakes” zijn een zeer populair gebied om de eenvoudige reden dat het er heel erg mooi is. De ‘southern Alps’ op z’n mooist, met als hoogtepunten het ‘Blue lake’ en de ‘Waiau pass’. St…
Hutten van Nieuw Zeeland
Voor wij aan onze tocht begonnen gingen wij er vanuit dat we veel in onze tent zouden slapen en daarnaast ook af en toe gebruik zouden maken van de hutten in NZ. De praktijk blijkt echter anders, want we slapen nauwelijks in onze tent en juist vooral in de hutten. Dit heeft een aantal redenen….
De ‘Richmond range’ – van Havelock naar St Arnaud
Na de redelijk relaxte start, op de Queen Charlotte track, wacht ons een veel zwaardere beproeving: de Richmond Range. We horen dat deze passage misschien wel de zwaarste is van de hele Te Araroa. In onze route planning staat dat we hier 11 dagen over zullen gaan doen. Ook al lezen we op internet dat…
Queen Charlotte track
De boot naar het Zuidereiland legt aan in Picton. Van daaruit gaan we verder met een andere boot naar het startpunt van de route Cape Cove. De Queen Charlotte track is een redelijk makkelijke, vlakke, 5 daagse tocht door de Marlborough sounds een soort fjorden landschap maar minder hoog. We lopen veel door bos met…
Nieuw Zeeland
(English text below the Dutch) In 2016 horen wij voor het eerst over het bestaan van de “Te Araroa”. Tijdens onze fietsreis in dat jaar verplaatsen we ons ook naar Nieuw Zeeland. Dat land vinden we niet bepaald geschikt om relaxed door heen te fietsen, ook al is de natuur overweldigend mooi. We komen daar…